Slováci zamotali A-skupinu triumfom 4:2 nad USA

07.05.2012 Celý región

Helsinki 7. mája (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v treťom zápase na 76. majstrovstvách sveta s výberom USA 4:2 a do tabuľky A-skupiny si pripísali prvé tri body. Riadne tým zamotali papierové počty o štyroch štvrťfinalistoch, keďže razom sú v hre nielen o samotnú miestenku, ale aj o poradie, ktoré v helsinskej i štokholmskej vetve konferenčným systémom určuje dvojice 1-4 a 2-3.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka sa v stredu o 16.15 miestneho času (15.15 SELČ) stretnú s Kazachstanom. Američania nastúpia v rovnakom čase vo štvrtok proti Bielorusku. Potom budú mať Slováci v Helsinkách dva dni voľna a cez víkend ich čakajú za sebou obaja hlavní súperi v boji o základný cieľ šampionátu.

Slovenskí hokejisti mali výborný vstup do zápasu, keď ich už v prvej minúte poslal do vedenia Graňák a po úvodnej tretine vyhrávali nad favoritom 3:1. V závere druhej časti však neubránili oslabenie o dvoch hráčov a Američania znížil na rozdiel jediného gólu. V dramatickej tretej časti priniesla rozuzlenie až záverečná minúta a Šatanov gól do prázdnej bránky.